Projektowanie Obrączek Ślubnych

Obrączka ślubna to wyjątkowy symbol miłości między dwojgiem ludzi. Jest to bardzo osobisty rodzaj biżuterii, która odzwierciedla najpiękniejsze uczucie – czyli miłość. Nosimy ją od dnia ślubu, do końca życia, przez wszystkie, wspólnie spędzone lata. Obrączki ślubne przypominają nam o tym wyjątkowym dniu, o przysiędze miłości i wierności, o oddaniu siebie drugiej osobie. Są to wystarczające powody, dla których warto wybrać dla siebie tę wymarzoną obrączkę, taką, z której będziemy zadowoleni przez cały czas. Dlatego udostępniamy Państwu możliwość zaprojektowania własnych obrączek ślubnych, według Waszego projektu.

projektowanie obrączek ślubnych

Indywidualne obrączki ślubne

Własne, wymarzone i indywidualne obrączki ślubne to coś, z czego małżonkowie będą zadowoleni przez całe życie. Proces tworzenia takich obrączek jest bajecznie prosty, w poniższym tekście, przybliżymy wam podstawowe informacje, o których należy pamiętać w przypadku zdecydowania się na takie właśnie symbole miłości i wierności, jakimi są złote obrączki.

Wystarczy jedynie kartka papieru i ołówek. Przelejcie swój pomysł na kartkę, a my za pomocą odpowiedniego oprogramowania na komputerze wykonamy render (zdjęcie wygenerowane komputerowo) zgodny z waszym projektem. Wasz pomysł, szkic, opis w dowolnej formie, prześlijcie nam na adres: kontakt@diamenty.pl, a my skontaktujemy się z Wami i bardzo szybkim terminie dostarczymy Wam pogląd, jak Wasze obrączki ślubne będą wyglądały po zrealizowaniu.

Jak zaprojektować obrączkę ślubną ?

Projektowanie obrączek ślubnych to kilka etapów, o których należy pamiętać. Zacznijmy od szerokości obrączki. Jest ona bardzo ważna. Szerokość obrączki ślubnej wyznaczamy w milimetrach, i to ona determinuje komfort noszenia jej na palcu. Szersze obrączki będą mniej komfortowe niż obrączki węższe. Warto wziąć to pod uwagę. Podobnie ma się sytuacja jeżeli chodzi o wysokość obrączki ślubnej, inaczej grubość. Ona również wpływa na komfort noszenia. Grubsze obrączki, mimo iż będą wyglądać bardziej okazale, będą mniej komfortowe w użytkowaniu. Warto dopasować szerokość i wysokość obrączek do swoich dłoni, tak aby znaleźć kompromis między komfortem użytkowania a estetyką.

Następnym podstawowym etapem przy projektowaniu obrączek ślubnych będzie wybór kruszcu,z którego będzie wykonany projekt Waszych wymarzonych obrączek. Klasycznie wykonuje się obrączki ślubne ze złota. Może to być żółte złoto, białe złoto czy różowe złoto. Ostatnimi czasy również popularne są obrączki z czarnego złota. Można również wykonać obrączki ze złota palladowego, wolnego od niklu, mogą być z platyny, ze srebra, z tytanu. Możliwości jest dużo, kwestia wyobraźni, bo przecież nic nie stoi na przeszkodzie połączenia różnych kolorów w jednym projekcie, prawda? Żółta obrączka z białym serduszkiem w środku? Nie ma problemu. Obrączka podzielona na trzy równe paski, każdy w innym kolorze złota? Żaden problem. Ogranicza Was jedynie wyobraźnia.

wielokolorowe obrączki ślubne projekty

Profil obrączek to następna rzecz, o której musimy zdecydować. Jeżeli szukacie inspiracji w tym temacie, zapraszamy tutaj: MODYFIKACJE OBRĄCZEK ŚLUBNYCH, są tam pokazane, jak różne mogą być profile obrączek. W zależności od założenia projektu może on być płaski, półokrągły, z zaokrąglonymi bokami, czy ze ściętymi kantami. Może posiadać rowki w środku lub na boku. Tutaj również ograniczeniem jest wyobraźnia. Warto pamiętać, aby obrączka była soczewkowa. Polega to na zaokrągleniu wewnętrznej powierzchni obrączki, co sprawia, że obrączka ślubna jest łatwiejsza w użytkowaniu – codzienny komfort noszenia się zwiększa, łatwiej ją ściągać i zakładać. Wszystkie nasze obrączki posiadają z założenia takie komfortowe wyprofilowanie.

Profile obrączek ślubnych projekt

Własny projekt obrączek ślubnych

Wyżej wymieniliśmy, podstawowe kroki, które dotyczą każdej obrączki ślubnej. Czas na Waszą własną inwencję twórczą. Kamienie szlachetne oraz różne inne dodatki to właśnie może być coś, bo będzie wyróżniać Wasze obrączki ślubne. W obrączkach można oprawić wszelkiego rodzaju kamienie szlachetne od cyrkonii, przez szafiry i rubiny do diamentów. Ułożenie kamieni, ich oprawa, zależna jest jedynie od tego jakie macie życzenie, jak chcecie ułożyć kamienie i jak bardzo chcecie je wyeksponować.  Nie ma problemu, aby oprawić kamień w wewnętrznej części obrączki, w jednej linii czy nieregularnie. To od Was zależy co Wam się podoba, i co chcecie uzyskać.  Oprócz kamieni, w obrączce można wyciąć różne kształty, serduszka, linie EKG czy odcisk palca. Można również połączyć ze sobą wyżej wymienione elementy.

projekty obrączek ślubnych wzory

Następnym elementem będzie decyzja, czy obrączka ma być polerowana, czy matowa. Tak zwane wykończenie powierzchni. Dużo zależy od samego pomysłu obrączki oraz tego co Wam się podoba bardziej. Nie ma problemu, abyśmy przedstawili wszystkie dostępne opcje na podstawie Waszego pomysłu. Wraz z wyceną danego projektu, dostarczymy generowanego komputerowo zdjęcia zgodne z Waszym pomysłem.

projektowanie własnych obrączek ślubnych

Ostatnim krokiem będzie decyzja o grawerunku. Nie na każdej obrączce da się wygrawerować wszystko. Może to być grawer ręczny lub maszynowy. W przypadku chęci wykonania grawerunku na swoich wymarzonych obrączkach należy nas o tym poinformować na etapie tworzenia projektu, tak aby nasi specjaliści mogli zweryfikować możliwości wykonania danego pomysłu.

grawerowanie obrączek ślubnych

Projekty obrączek ślubnych - inspiracje

Gotowy projekt, lub jego szkic, lub opisany pomysł, prześlij do nas, a nasi eksperci poddadzą go fachowej i obiektywnej opinii. Powiemy Ci czy wszystko jest wykonalne technicznie, czy nie ma elementów zbyt cienkich lub mało komfortowych.  Wszystko z Wami omówimy i jesteśmy pewni że jesteśmy w stanie Wam pomóc w przypadku jakichkolwiek problemów.

W tym tekście pokazujemy Wam jedynie cząstkę możliwości. Prawda jest taka, że jak już było wspomniane wyżej, ogranicza Was jedynie wyobraźnia. Dzięki technologi druku 3D jesteśmy w stanie wykonać praktycznie każdy Was pomysł, a jeżeli interesuje Was któryś z pokazanych wyżej lub niżej projektów, prosimy o kontakt telefoniczny lub poprzez czat na stronie w celu omówienia szczegółów.

projekt obrączek ślubnych 1projekt obrączek ślubnych 2projekt obrączek ślubnych 1 białe złotozaprojektuj własną obrączkę ślubnąprojekt obrączki ślubnej z szafiramiprojekt żółtej obrączki ślubnejżółte złoto obrączka ślubna z szafiramiwłasny projekt obrączki ślubnejopony do samochodu obrączki ślubneobrączka ślubna własny projekt