Jak wybrać rozmiar pierścionka zaręczynowego

Pierścionki to jedne z tych elementów biżuterii, które nie wybaczają błędów jeżeli chodzi o rozmiar. Jeden rozmiar za mały i nie przejdzie przez kostkę, jeden za duży i może się zsunąć. W przypadku naszych pierścionków, dokładamy wszelkich starań aby rozmiar idealnie był dopasowany do Waszej dłoni. Poniżej przedstawiamy kilka przydatnych porad jak dobrać właściwy rozmiar pierścionka.

Dokładny rozmiar pierścionka jest bardzo ważny

Polecamy podawanie wymiaru średnicy wewnętrznej w milimetrach. Jest to najdokładniejszy sposób, a jubiler który wykonuje ową biżuterię ma konkretne wytyczne jaki rozmiar musi wykonać. Warto poświęcić trochę czasu aby ustalić swój rozmiar, a później najlepiej zapisać go w telefonie.

Znaleźć lokalnego jubilera

Jest to idealna metoda. Wystarczy wybrać się do jubilera w okolicy i poprosić o zmierzenie palca jego miarkami jubilerskimi. Następnie zapisać rozmiar i jednocześnie poprosić o podanie wymiaru średnicy wewnętrznej w milimetrach.

Użyć suwmiarki

Bardzo dobrym sposobem jest również użycie suwmiarki i zmierzenie średnicy wewnętrznej pierścionka który już posiadamy i czujemy się w nim najlepiej. Wtedy mamy pewność, że nowy pierścionek będzie pasował idealnie na nasze palce. Dodatkowo korzystając z naszej tabeli, możemy sprawdzić jaki rozmiar odpowiada średnicy pierścionka w milimetrach.

Tabela rozmiarów jubilerskich

Plastikowe miarki jubilerskie

Bardzo tanio można zakupić plastikowe miarki jubilerskie. Są to plastikowe pierścienie na kółku odpowiadające wszystkim rozmiarom jubilerskim. Jednak w tym przypadku również warto zanotować rozmiar w milimetrach (często podany obok rozmiaru na plastikowej obrączce)

Porady jak wybrać rozmiar pierścionka

  • Miej na uwadze, że kostka może być trochę szersza niż reszta palca.
  • Temperatura otoczenia wpływa na rozmiar palców. Gdy jest zimno, Twoje palce będą mniejsze niż w przypadku mierzenia rozmiaru podczas upałów. Najlepiej zmierzyć palca w domu wieczorem przed kolacja.
  • Ten sam palec może mieć różny rozmiar, zależnie od mierzonej dłoni. U większości ludzi dłoń dominująca jest dłonią nieco większą.
  • Dieta również wpływa na rozmiar. Sól zatrzymuje wodę w organizmie co powoduje zwiększenie rozmiaru pierścionka, podobnie alkohol. Najlepiej odczekać 24 godziny po zjedzeniu (zasłużonego!) burgera i frytek.
  • Na wielu stronach podane są domowe sposoby mierzenia palca. Użycie nitki dentystycznej, linijki, tasiemki itd. Nie polecamy tego sposobu, palec łatwo ulega naciskowi co spowoduje że uzyskany wynik będzie nie prawidłowy.

Diamenty.pl - pierścionki zaręczynowe, obrączki ślubne - zapis do newslettera

Co w przypadku niespodzianki? Jak dobrać rozmiar pierścionka zaręczynowego.

Bardzo wielu Panów zastanawiało jak wybrać rozmiar pierścionka zaręczynowego, sami dostaliśmy kilka pytań jak najlepiej to zrobić, aby po usłyszeniu magicznego słowa TAK, nie utknąć z pierścionkiem zaręczynowym podziwianym w dłoni, a nie na dłoni. Oczywiście są na to sposoby – i wcale nie jest to trudne.

Najprościej wydaje się zapytać znajomych lub rodziny czy może znają ów rozmiar, o ile mamy pewność, że dotrzymają tajemnicy. Trudniejszą, bardziej dyskretną, ale jednocześnie najpewniejszą opcją jest „pożyczenie” pierścionka swojej wybranki i zmierzenie średnicy wewnętrznej za pomocą suwmiarki. Wtedy mamy pewność, że rozmiar pierścionka zaręczynowego, który zakupimy, będzie idealnie odpowiadał dłoni ukochanej. Jedyne o czym należy pamiętać, to o tym, że różne palce mają różne rozmiary, co jest oczywiste, jednak palec serdeczny lewej dłoni, może nieznacznie różnić się od palca serdecznego prawej dłoni.

Jeżeli mimo wszystko zamówiony pierścionek nie będzie pasował tak jak sobie tego życzysz, jesteśmy tu aby Ci pomóc. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami w ciągu 30 dni od złożenia zamówienia, a my poprawimy twój pierścionek za darmo, tak aby idealnie pasował na Twoją dłoń.

Jak wybrać rozmiar pierścionka zaręczynowego

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie
napisał/a: Rozmiar palca
Takich informacji właśnie szukałem
Dzieki
M.
Pokazuje 1-1 z 1 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię