Własny projekt pierścionka zaręczynowego

Ogranicza Cię jedynie wyobraźnia. To podstawowe stwierdzenie, które trzeba mieć na uwadze gdy chcemy wykonać nasz własny projekt pierścionka zaręczynowego.  Jeżeli po przejrzeniu ofert dużej ilości sklepów z biżuterią, dalej nie jesteś pewny co wybrać. Pomyśl nad tym czy nie zaprojektować czegoś indywidualnego. Czegoś, co po wręczeniu swojej ukochanej, będziesz miał pewność, że jedynie Ona ma taki wzór na swojej dłoni.

własny projekt pierścionka zaręczynowego

Jak zaprojektować własny pierścionek zaręczynowy ?

Oczywiście jednym z rozwiązań jest kartka i długopis. Jeżeli posiadasz w sobie zdolności do przelania Twojej fantazji na papier – idealnie, przynieś/wyślij do nas taki projekt, a nasi eksperci powiedzą Ci wszystko, co musisz wiedzieć na temat Twojego projektu. A co jeżeli nie potrafisz rysować? W naszych salonach dokonasz tego razem z naszymi ekspertami. Podpowiemy, na co należy zwrócić uwagę, co jest wykonalne technicznie, a co nie jest. Dodatkowo doradzimy czy wykonany wzór będzie wygodny i nie będzie sprawiał problemów podczas noszenia. Jest to jedna z wielu opcji na własny, indywidualny projekt pierścionka zaręczynowego.

O czym pamiętać przy projektowaniu własnego pierścionka zaręczynowego?

W tekście o biżuterii zaręczynowej pisaliśmy, na co zwrócić uwagę przy zakupie pierścionka na zaręczyny. Tekst jest jak najbardziej aktualny jeżeli chodzi o własny projekt. Musimy zacząć od tego samego, czyli:

  • Barwa złota
  • Wybór kamienia szlachetnego
  • Próba złota
  • Jaki to będzie pierścionek

Gdy już podsumujemy sobie wyżej wymienione cechy, możemy przystąpić do działania. Teraz już od nas zależy, jak będzie wyglądał pierścionek, który będzie nosić nasza wybranka.

Modyfikowanie już istniejących wzorów

Jeżeli nie mamy weny, nie chcemy rysować, nie możemy nic wymyślić – żaden problem. W naszym sklepie jubilerskim Diamenty.pl, oferujemy Wam możliwość zmodyfikowania już istniejących wzorów.  Co należy zrobić? Najwygodniej będzie się z nami skontaktować, czy to przez czat na stronie, czy po prostu przyjść na kawę do naszego salonu i porozmawiać. 

zaprojektuj własny pierścionek

Zmiana koloru złota

Każdy nasz wzór, czy to ten wybrany na stronie, czy taki który obejrzymy w salonie, możemy wykonać w dowolnej konfiguracji jeżeli chodzi o metal szlachetny. Można zmienić barwę złota całego pierścionka, a może jedynie tylko główki z oprawionym kamieniem. Udostępniamy Wam również możliwość rodowania biżuterii na czarno, co ostatnimi czasy jest bardzo popularne.

Zmiana kamieni szlachetnych oprawionych w biżuterię

Podobnie jak w przypadku zmiany barwy złota, możecie również zmienić kamień szlachetny. Oczywiście zmiana pojedynczego kamienia oprawionego w pierścionku to nie wszystko. Można zrezygnować z oprawy bocznej, lub takową dodać. W pierścionku, w którym oprawiono wyłącznie diamenty, można zdecydować o oprawieniu innych kamieni szlachetnych (szafirów lub rubinów) naprzemiennie z brylantami. Możliwości jest nieskończona ilość, i tak jak wyżej pisaliśmy. Ogranicza Was jedynie własna wyobraźnia.

Grawer na pierścionkach zaręczynowych

Grawerowane wyznanie miłości, lub pamiętna data jest czymś bardzo popularnym w przypadku zakupu pierścionka zaręczynowego. Taki szczegół potrafi wyróżnić biżuterię na tle innych i możemy ją spersonalizować, tak jak tylko chcemy. Oczywiście nie na każdej szynie pierścionka da się wygrawerować wszystko, jesteśmy ograniczeni wielkością oraz grubością danego modelu. W takiej sytuacji, kiedy mamy wątpliwości, najlepiej się z nami skonsultować, a my opowiemy o wszystkim, na co musisz zwrócić uwagę.

projekt pierścionka zaręczynowego

Łączenie różnych wzorów

Jedną z często wybieranych opcji przez naszych klientów, jest łączenie elementów pierścionka z różnych modeli. Jak wygląda taki rodzaj projektowania? To bardzo proste. Możemy połączyć szynę pierścionka A z koroną pierścionka B i jednocześnie, na szynie pierścionka A dodać oprawę kamieni z modelu C.

Wizualizacja własnego projektu pierścionka

W każdej z wyżej wymienionych sytuacji dostaniecie od nas wizualizacje zaprojektowanego modelu. Dzięki temu będzie można zobaczyć, jak pierścionek będzie prezentował się w rzeczywistości i wprowadzić ostateczne poprawki. Daje Wam to możliwość doszlifowania Waszego idealnego, wymarzonego pierścionka zaręczynowego dla Waszej ukochanej.