Jak odpowiednio dobrać męską obrączkę ślubną? Podpowiadamy!

Wybór odpowiedniej obrączki dla mężczyzny wymaga od nas zaangażowania. Ślub jest niezwykle ważnym wydarzeniem, dlatego powinniśmy z uwagą zadbać o wszelkie istotne detale. Do nich z pewnością możemy zaliczyć dobór męskiej obrączki ślubnej. Jak to zrobić i co warto wziąć pod uwagę?

męska obrączka

Obrączka ślubna męska - jak ją dobrać? Podpowiadamy!

Dobór odpowiedniej obrączki ślubnej to nie lada wyzwanie. Pod uwagę musimy wziąć nie tylko jej estetykę, ale również rozmiar, profil, kruszec oraz szerokość. To aspekty mające ogromne znaczenie, dlatego nie powinniśmy ich bagatelizować.

Klasyczne obrączki ślubne tworzone są z żółtego złota, jednak na rynku znajdziemy również propozycje wykonane z palladu, tytanu, a także te z czarnego czy białego kruszcu. Musimy także zdecydować się na konkretną próbę, mającą wpływ na trwałość biżuterii.

Dobrze dobrany rozmiar obrączki męskiej to kluczowy aspekt wpływający na komfort jej noszenia. Biżuteria nie powinna uciskać, powodować dyskomfortu czy zsuwać się z palca. Musimy mieć na uwadze, że obrączka nie będzie leżała tak samo o każdej porze dnia, co jest całkowicie naturalne. Dlatego dobry pomysł stanowi zmierzenie palca nawet kilkukrotnie w ciągu doby, a nawet przy odmiennej pogodzie.

Co więcej, warto zrezygnować z mierzenia w niezwykle mroźne bądź upalne dni, kiedy dłonie mogą być spuchnięte. W związku z tym uzyskamy niewiarygodny wynik. Jednym z najlepszych rozwiązań jest udanie się do salonu jubilerskiego, w którym specjaliści wykonają tę czynność w precyzyjny i profesjonalny sposób.

Męska obrączka - jak dobrać? Szerokość oraz wysokość

W przypadku szerokości trudno jednoznacznie określić wyniki, ponieważ wszystko uzależnione jest od naszych preferencji. Wśród najczęściej wybieranych modeli znajdują się obrączki o szerokości wynoszącej od 3 do 8 milimetrów. Jednak to kwestia indywidualna, którą warto dopasować do swoich preferencji oraz wielkości dłoni.

Wysokość (grubość) obrączki męskiej jest niezwykle istotnym wymiarem, ponieważ może mieć wpływ na wytrzymałość biżuterii. Modele wyższe z natury należą do trwalszych oraz odporniejszych na ścieranie, a ich korekta zazwyczaj nie przysparza większych problemów. Natomiast egzemplarze o grubości około 1,5 mm są optymalnym wyborem, z którego z pewnością będziemy usatysfakcjonowani.

Profil obrączki - jaki najlepiej wybrać?

Profil obrączki jest bardzo ważnym aspektem, decydującym o estetyce i wyglądzie biżuterii. Na kształt danego modelu wpływa ten zewnętrzny. Natomiast dla komfortu noszenia znaczenie ma profil wewnętrzny. Może być płaski bądź wyposażony w soczewkę.

Niektóre egzemplarze wewnątrz są subtelnie wyoblone, w wyniku czego przylegają do palca mniejszą powierzchnią. Obrączki z soczewką nieco łatwiej się zakłada oraz zdejmuje. Doskonale sprawdzą się w przypadku cięższych i szerszych modeli.

Gdzie kupić męską obrączkę ślubną?

Planując zakup obrączek ślubnych, warto bliżej zapoznać się z ofertą zamieszczoną na naszej stronie internetowej. Zapewniamy szeroki wybór tego typu biżuterii, a do każdego klienta podchodzimy w indywidualny sposób, przekazując mu cenne porady oraz istotne wskazówki.

Wyróżniamy się wieloletnią pozycją na rynku. Nasi klienci są w pełni zadowoleni z przygotowanej przez nas oferty, o której jakość dbamy z najwyższą uwagą i starannością.

jak dobrać męską obrączkę

Stawiamy na najlepsze standardy obsługi, fachowe doradztwo oraz możliwość zwrotu biżuterii do 100 dni od zakupu, ponieważ chcemy sprostać Państwa oczekiwaniom. Jesteśmy otwarci na wszelkie pytania, na które z zaangażowaniem udzielimy niezbędnych i klarownych odpowiedzi.

Jak odpowiednio dobrać męską obrączkę ślubną? Podsumowanie

Choć wybór męskiej obrączki ślubnej może wydawać się trudnym zadaniem, to biorąc pod uwagę kwestie zawarte w przygotowanym powyżej artykule, stanie się on zdecydowanie łatwiejszy.

Pamiętajmy, by nie skupiać się przede wszystkim na wyglądzie biżuterii, ale również na jej szerokości, wysokości czy profilu. To bardzo ważne aspekty, a dzięki zwróceniu na nie większej uwagi, będziemy mogli dokonać optymalnego wyboru.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Biżuteria ślubna - jak dopasować biżuterię do sukni ślubnej?
Pomysły na wyjątkowe zaręczyny. Sprawdź nasze!
Pierścionki złote 585

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię