Białe czy żółte złoto ?

Białe czy żółte złoto? Jaki kolor pierścionka zaręczynowego wybrać?

Zaręczyny to bardzo ważny moment w życiu każdego mężczyzny i każdej kobiety. Jednak zanim do tego dojdzie, trzeba wybrać odpowiedni pierścionek zaręczynowy. Taki, który zachwyci naszą wybrankę i z dumą oraz radością będzie go Ona nosić przez długi czas. Wybór pierścionka zaręczynowego nie jest łatwy. To fakt. Oprócz odpowiedniego wzoru, których są tysiące, trzeba wybrać kamień szlachetny, jego barwę, być może czystość jeżeli to jest diament, szlif, masę itd. Ale tutaj, porozmawiamy o fundamentach pierścionka zaręczynowego, czyli kolor złota i jak go wybrać :)

Jak powstają kolory złota ?

O tym, czym jest stop, dużo mówimy tutaj: Jaką próbę złota wybrać. A to właśnie od składu stopu złota zależy jego kolor. Jeżeli barwa złota ma być biała, do czystego złota dodamy takie domieszki jak pallad, nikiel, srebro. Jeżeli chcemy uzyskać żółty kolor, dodamy cynk, srebro, miedź itd. A im bardziej barwa ma zbliżać się do czerwonego / różowego złota, tym więcej dodajemy miedzi. Tworzenie stopów jest dość skomplikowanym procesem i wymagałby osobnego wpisu na ten temat.

pierścionek z białego złota z diamentami na zaręczyny

Białe złoto - dla kogo ?

Białe złoto idealnie pasuje do kobiet o jasnej karnacji skóry, do które kobiet cenią sobie minimalizm i delikatność. Jeżeli Twoja ukochana na co dzień nosi biżuterię srebrną, wybór białego złota na pierścionek zaręczynowy będzie idealnym wyborem. Oprócz tego należy pamiętać, że jasny kolor złota, sprawi, że diament w nim oprawiony będzie wydawać się większy niż jest w rzeczywistości. Dzieje się tak dzięki temu, że światło przechodzące przez diament, inaczej odbija się od jasnej / białej powierzchni, a inaczej od powierzchni ciemniejszej. Należy pamiętać o tym, że białe złoto, ze względu na to, że często w swoim składzie posiada nikiel, może uczulać bardziej wrażliwe osoby.

Żółte złoto - dla kogo ?

Żółte złoto to klasyk. To właśnie z tym kolorem kojarzymy złoto. Dlatego jeżeli Twoja ukochana uwielbia styl klasyczny, jest przywiązana do tradycji i już nosi ozdoby złote o barwie żółtej - to oczywistym wydaje się wybór pierścionka z diamentem z żółtego złota. Żółte złoto bardziej pasuje do Pań o ciemnych karnacjach.

pierścionek z żółtego złota z diamentami na zaręczyny

A może złoto dwukolorowe?

Jest jeszcze jedna opcja. W zasadzie nawet więcej, ale o złocie różowym, niebieskim, czy czarnym - nie będziemy tutaj rozmawiać. Trzecią opcją jest połączenie złota białego oraz żółtego w jednym pierścionku. Będzie to świetny wybór dla kobiety żywiołowej, pełnej energii, dla takiej, która potrafi dostosować się do sytuacji, w zależności od potrzeb. Dzięki klasycznej żółtej szynie pierścionka zachowasz wybór tradycyjny, a biała główka, w którą oprawiony jest diament, nada pierścionkowi większego blasku i wprowadzi trochę oryginalności dla Twojego wyboru.

pierścionek z dwukolorowego złota, białe złoto żółte złoto i diamenty

Pamiętaj, że pierścionek zaręczynowy ma towarzyszyć Twojej ukochanej do końca życia. O każdej porze dnia, w pracy, podczas relaksu, w domu czy na spacerze. W sytuacjach formalnych i tych mniej. Musisz wybrać taki pierścionek, aby Ona, nosząc go, czuła się z nim dobrze cały czas, było jej wygodnie i komfortowo. A gdy cały czas masz wątpliwości, nie wahaj się z nami skontaktować. Jeżeli będzie taka możliwość - zaprosimy na kawę / herbatę do naszego salonu i na pewno coś pomożemy dobrać. Jeżeli nie - telefonicznie lub mailowo również postaramy się pomóc.

Niech blask diamentu będzie z Tobą podczas tej trudnej decyzji :)

Diamenty.pl - pierścionki zaręczynowe, obrączki ślubne - zapis do newslettera

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie
napisał/a: Decyzja
Decyzja i tak jest trudna. Weź tu bądź mądry człowieku jak taki wybór duży... :)
Pokazuje 1-1 z 1 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię