Jak wybrać pierścionek zaręczynowy ? Praktyczne porady

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy ? Praktyczne porady

Wybór tego jedynego, najpiękniejszego pierścionka zaręczynowego to duże wyzwanie dla każdego mężczyzny. Jak wybrać taki model, który trafi w gust naszej ukochanej? Jak zrobić to tak, aby wszystko było niespodzianką? Jak zadbać o to, by wybrać odpowiedni rozmiar? Przedstawiamy kilka praktycznych porad, które pomogą w tym trudnym wyborze.

Z poniższego tekstu dowiesz się między innymi:

  • Za ile kupić pierścionek zaręczynowy?
  • Jak wybrać ten idealny pierścionek?
  • Jak wybrać odpowiedni rozmiar pierścionka zaręczynowego?
  • Gdzie najlepiej kupić pierścionek zaręczynowy?
  • Na co zwrócić uwagę podczas zakupu pierścionka?
  • Jak wybrać odpowiedni diament na zaręczyny?

Budżet – czyli za ile kupić pierścionek zaręczynowy ?

Nie ma znaczenia czy zaplanowałeś zakup biżuterii za kilkaset, czy za kilka tysięcy złotych, możesz mieć pewność, że w wyznaczonym przez siebie budżecie znajdziesz coś pięknego. Na zachodzie, przyjęło się że zakup biżuterii na zaręczyny to wartość około 2 pensji kupującego. W Polsce nigdy z takim porównaniem się nie spotkaliśmy, każdy podchodzi do tego indywidualnie. Owszem, pierścionek zaręczynowy jako symbol miłości to coś, na czym raczej nie oszczędzamy. Wiele osób z góry zakłada sobie odpowiedni budżet na zakup pierścionka i później się go trzyma. Warto pamiętać również o możliwości zakupu pierścionka zaręczynowego na raty. Być może, dzięki takiej opcji, można delikatnie podnieść wcześniej ustalony budżet.

Jaki kamień szlachetny w pierścionku zaręczynowym ?

Od dawien dawna, przyjęło się, że najbardziej powszechnym kamieniem oprawionym w biżuterię zaręczynową jest diament. Diament o szlifie brylantowym, potocznie zwany brylantem. Nie wzięło się to znikąd, ów kamień to najtwardszy minerał, odporny na zarysowania i matowienie. Stąd pojęcie: Diamenty są wieczne. Ich blask będzie cały czas taki sam, niezależnie od tego jak długo Twoja wybranka będzie nosić pierścionek zaręczynowy.  Oczywiście diament to nie jedyny wybór, na który można się zdecydować. Równie piękne są szafiry, szmaragdy czy rubiny. A także tanzanity i topazy. To już zależy od gustu kobiety, której będziemy wręczać pierścionek. W tekście o biżuterii zaręczynowej, do którego odsyłamy, napisaliśmy troszkę więcej na temat każdego z dostępnych w naszych salonach kamieni. Biżuteria zaręczynowa musi być ponadczasowa, trwała i z tego powodu odradzamy zakup pierścionka zaręczynowego z kamieniami takimi jak cyrkonia czy inne kamienie ozdobne. Jednakże wcale nie jest powiedziane że nie należy tak robić. Dużo zależy od sytuacji oraz gustu osoby obdarowywanej jak i obdarowującej.

Jaki kolor złota pierścionka zaręczynowego ?

Jeszcze nie tak dawno temu, głównym wyborem na tego typu biżuterię było żółte złoto. Klasyczny wybór. Jednakże ostatnimi czas się to zmieniło. Białe czy różowe złoto stało się tak samo popularne jak klasyczny żółty wybór. A przez ostatni rok, szturmem na rynek weszła biżuteria z czarnego złota. Tutaj trzeba samemu rozpoznać gusta swojej ukochanej i się pod nie dostosować. Być może warto zajrzeć do szuflady czy innego miejsca, gdzie przechowywana jest biżuteria naszej wybranki i po tym zdecydować, która barwa będzie najbardziej odpowiednia. I warto pamiętać o możliwości połączenia różnych kolorów złota w jednym pierścionku. To otwiera nowe możliwości. Zapraszamy do tekstu na temat barwy złota, tam możesz przeczytać trochę więcej na ten temat.

Jaki styl pierścionka zaręczynowego ?

Na to pytanie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie. Pierścionek zaręczynowy będzie zdobił dłoń kobiety aż do końca życia, dlatego warto, aby trafił w gust wybranki. Ilość różnych modeli na rynku jest przeogromna, od stylów retro, przez te bardziej klasyczne aż po bardzo nowoczesne. To tutaj czeka najtrudniejsze wyzwanie. Wybrać taki model, który wpasuje się w styl naszej ukochanej. Jeżeli Twoja wybranka nosi delikatne i klasyczne wzory, najlepszym wyborem będzie jednokamieniowy, klasyczny pierścionek. W przypadku gdy kobieta nosi bardziej rzucającą się w oczy biżuterię, dobrym wyborem będzie pierścionek wielokamieniowy, z oprawą jednego centralnego kamienia w otoczeniu mniejszych, najczęściej diamencików. Dzięki takiej możliwości dodatkowa oprawa może tworzyć różnego rodzaju wzory, takie jak kwiatki, liście, serduszka lub inne.

klasyczny pierścionek zaręczynowy

Jaka próba złota i jaki diament w pierścionku zaręczynowym?

Najczęściej wybieraną próbą złota jest próba 585. Taki stop charakteryzuje się domieszką innych metali. Dzięki temu jest on wytrzymały i bardziej odporny na odkształcenia niż wyższa próba 750. Szerzej na temat próba złota przeczytasz tutaj: Jaką próbę złota wybrać ? W przypadku diamentów warto dokładnie sprawdzić, co chcemy kupić. Często brylanty w sklepach internetowych opisane są nieprawidłowo. Nie ma podanej dokładnej czystości kamienia, a barwa jest z przedziału trzech różnych. Kiedy zobaczycie opis kamienia, gdzie czystość podana jest VS-SI lub po prostu samo SI, już wtedy warto dokładniej przyjrzeć się takiej ofercie. W naszym sklepie wszystkie diamenty posiadają odpowiednie certyfikaty, a ich dokładny opis znajdziesz przy każdym z naszych pierścionków i innej biżuterii z brylantami.

jaki styl pierścionka zaręczynowego ?

Jaki rozmiar kupić ?

Niewiele jest sytuacji kiedy mężczyzna zna rozmiar palca swojej kobiety. Jest to chyba najczęstsza wątpliwość każdego, kto stoi przed zakupem biżuterii na zaręczyny. Jest kilka sposobów jak możesz wejść w posiadanie takiej wiedzy. Jednym z nich jest podebranie na chwilę pierścionka, który już nosi Twoja ukochana, i zmierzenie średnicy wewnętrznej. Możesz również poprosić którąś z koleżanek o przeprowadzenie odpowiedniego wywiadu, jednak to może wiązać się z utraceniem niespodzianki. Dużo więcej przeczytasz tutaj: Jak wybrać rozmiar pierścionka zaręczynowego ?

Warto wspomnieć, że jeżeli wahasz się nad wyborem, lepiej wybrać większy niż mniejszy. Tak, aby kobieta mogła założyć pierścionek na palec w tej magicznej chwili. Następnie, możesz zmienić rozmiar już po zakupie. W naszym sklepie w ciągu 30 dni od odebrania pierścionka, rozmiar możesz zmienić, nie ponosząc żadnych kosztów. Po 30 dniach koszt takiej usługi to 25 zł więc bardzo niewiele.

Mamy ogromną nadzieję, że nasze wskazówki pomogą Ci w tej trudnej decyzji i wybierzesz najbardziej odpowiedni pierścionek zaręczynowy dla Twojej ukochanej. Pierścionek, który wybierzesz, będzie bardzo ważnym symbolem zapamiętanym do końca życia. Gdybyś jednak dalej miał jakiekolwiek wątpliwości, nie krępuj się i daj nam znać. Razem z nami wybierzesz ten najbardziej pasujący pierścionek dla Twojej ukochanej.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Biżuteria zaręczynowa
Niebieski diament Hope - Najsłynniejszy diament świata
Biżuteria na prezent dla przyjaciółki - jaką wybrać?

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie
napisał/a: Dzięki
Dzięki za treściwy poradnik ! :)
Pokazuje 1-1 z 1 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię